Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Otwarcie komendy straży pożarnej. Pogrzeb basów. Zatrucie czadem. Miliard w patencie.

Data: 13-02-2018


Mieszkańcy Mysłowic od dziś mogą czuć się bezpieczniej niż dotychczas. Mają bowiem nową, supernowoczesną siedzibę Państwowej Straży Pożarnej. Duża powierzchnia, wysokie garaże i dobra lokalizacja pozwalają na szybszą i bardziej efektywną pracę strażaków. W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele jednostek straży pożarnej z całego regionu, którzy otrzymali sprzęt ratowniczo-gaśniczy za ponad 4,5 mln złotych. Nową siedzibę przy ulicy Mikołowskiej 50 w Mysłowicach odwiedziła reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.Karnawał na Śląsku Cieszyńskim tradycyjnie kończy Pogrzeb Basów. Do północy, kiedy to zaczyna się post, trwa zabawa z udziałem kilkunastu kapel i muzyków z całych Karpat. Punktualnie o północy instrumenty milkną, a z kontrabasu zdejmowane są struny. Szczegóły w relacji naszego reportera, Andrzeja Ochodka.Zatruł się czadem, teraz chce uświadamiać innych. Andrzej Frat cudem przeżył po tym, jak podczas kąpieli podtruł się tlenkiem węgla. Mężczyzna przez kilka godzin leżał na podłodze łazienki zanim udało mu się wydostać ze śmiertelnej pułapki. To, co przeżył, chce pokazać w specjalnej kampanii społecznej, by ostrzec innych przed cichym zabójcą, jakim jest czad. Z nim i jego narzeczoną, Michelle Altaner, rozmawiała reporterka Radia Katowice, Monika Krasińska."Miliard w patencie" – pod tym hasłem odbyła się czwarta edycja akcji, która pozwala naukowcom znaleźć partnerów biznesowych. Bo, jak się okazuje, nie ma nauki bez pieniędzy. Chodzi o sytuację, w której naukowiec po stworzeniu produktu i publikacji na jego temat, musi wdrożyć go na rynek sprzedaży. Słowem – nie chować projektu do przysłowiowej szuflady.
Jakie wynalazki zaprezentowano w tym roku i jakie są szanse na ich wypromowanie, sprawdziła reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018