Naprzód Janów nie zagra o medale. Przegrał z Orlikiem Opole.
22.02.2018
21:09:00

Hokeiści Anteo Naprzodu Janów nie zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Polski. W decydującym meczu janowianie przegrali na wyjeździe z Orlikiem Opole 4:1.

Przed poczatkiem rywalizacji mało kto stawiał, że słabo spisujący się w sezonie zasadniczym Naprzód postawi się zdecydowanie mocniejszemu zespołowi i będzie w stanie nawiązać równorzędną walkę. Pierwsze starcie wydawało się potwierdzać te słowa, gdyż Naprzód uległ aż 5:12, sześć goli tracąc w pierwszej tercji. Jednak w spotkaniu na Jantorze, na lodzie pojawiła się zupełnie odmieniona drużyna i po heroicznym boju pokonała opolan 3:2.

Decydujące starcie było przede wszystkim próbą nerwów. Przez długi czas żaden z hokeistów nie potrafił znaleźć sposobu na bramkarza rywali, choć więcej szans mieli gospodarze. W 15. minucie zawodnik Naprzodu, Jan Seda, otrzymał dwuminutową karę i taki "prezent" celnym strzałem wykorzystał Ivan Ďurač. Ale jeden gol różnicy w hokeju niewiele znaczy i na początku drugiej tercji był remis po uderzeniu Dawida Musioła. W miarę upływu czasu Orlik zyskiwał jednak coraz wiekszą przewagę. Przygodzki trafił w słupek, Meidl i Zatko bronił Spěšný, ale szczęście janowianom sprzyjało tylko do trzeciej tercji. W niej rozstrzygnęły się losy meczu. Najpierw Sznotala trafił tuż przy słupku, a kilka chwil później prowadzenie podwyższył Przygodzki. Podopieczni Josefa Dobosa starali sie jeszcze coś zmienić, ale brakowało sił i precyzji. Czwarty gol, w 55. minucie, autorstwa Kisielewskiego odebrał juz gościom ochotę do gry.

PGE Orlik Opole – Anteo Naprzód Janów 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
1:0 14´52 Ďurač (5 na 4), 1:1 22´59 Musioł, 2:1 42´00 Sznotala, 3:1 43´47 Przygodzki, 4:1 54´05 Kisielewski

Poprzednie mecze: 12:5 dla Orlika, 3:2 dla Naprzodu.

W ćwierćfinałach (do czterech zwycięstw, pierwsze mecze 24.02): GKS Tychy - TMH Polonia Bytom Tauron KH GKS Katowice - PGE Orlik Opole Comarch Cracovia - Unia Oświęcim TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie Anteo Naprzód Janów zagra z MH Automatyką Gdańsk o utrzymanie w PHL. Początek rywalizacji 3 marca.

Autor: Tadeusz Musioł /rs/