Bieganie w smogu i budki dla kotów

Za nami tydzień pełen alarmów smogowych. Z kominów naszych domów lub domów sąsiadów unosiły się kolorowe dymy – od żółtego, przez brunatny , szary i mocno czarny. Nieźle dołożyliśmy do pieca!

Zapraszamy Was na ekologiczny program w Polskim Radiu Katowice, czyli na Wysypisko. A w nim dziś o bieganiu w smogu, o budkach dla bezdomnych kotów, o ptakach, które zwiastują wiosnę i budowie kolejnego leśnego przedszkola w regionie.

Będzie też muzycznie i ekologicznie o Dniu Kobiet. Nasz program powstaje przy współpracy WFOŚiGW w Katowicach. Początek o 19.15.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach