Bogactwo wspólnoty

fot. Oktawiusz Lamorski

Tym razem w "Śladach" będziemy odkrywać bogactwo kolejnej wspólnoty. Gośćmi ks. Bartka Kuźnika są o. Oktawiusz Lamorski OFM i o. Idzi Soroburski OFM z zakonu Franciszkanów. Będzie i o Klimzowcu, gdzie pracują, i o drodze powołania, a także o fenomenie postaci św. Franciszka z Asyżu. Temat wieczoru dedykujemy Ojcu Świętemu Franciszkowi w przypadającą 13 marca - 5. rocznicę Jego pontyfikatu. Opowiadamy także w programie o projekcie p.t. „Rycerska kawa zawieszona”, który realizują Rycerze Kolumba w diecezji sosnowieckiej, a śladami Rycerzy wyruszył Wojciech Pacula. 


 


lredt_57a4433_120Rekolekcje Wielkopostne – zaprasza ks. Sebastian Mazur.

Znaczą część życia spędzamy siedząc za kierownicą własnego samochodu, bądź korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Dojeżdżamy do pracy, odwozimy dzieci do szkoły, czy po prostu wybieramy się na zakupy. Uczestnicząc w ruchu drogowym musimy znać jego znaki, umieć je odczytywać, aby dostosować się do panujących na drodze warunków. Wielokrotnie zdarza się, że samochód czy autobus jest jedynym miejscem, by zebrać myśli – by odnieść swoje życie do Boga. Tak też zrodził się pomysł, by ze znaków które prowadzą nas po drogach, uczynić symbole życia duchowego. Każdej niedzieli Wielkiego Postu włączamy duchowy silnik i włączamy duchowy silnik i włączamy się do drogowego ruchu.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl