Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Nowy patron ulicy. Koniec szkoły muzycznej. Imieninowe Krystyny. Cichsze lokomotywy.

Data: 13-03-2018


Jedna z katowickich ulic ma nowego patrona. Jest nim Honorowy Obywatel Miasta Katowice, biskup ewangelicki, ksiądz Tadeusz Szurman.

W katowickiej parafii przy Warszawskiej działał ponad 20 lat. Był nie tylko księdzem, ale też poetą i inicjatorem nagrody Śląski Szmaragd, przyznawanej wybitnym przedstawicielom Śląska. Przez wiele lat współpracował też z Polskim Radiem Katowice. Zmarł cztery lata temu. Jest pochowany na cmentarzu ewangelickim przy ulicy Francuskiej. Ulica jego imienia łączy dwie drogi w Ligocie – Książęcą i Piotrowicką. Na jej otwarciu była reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek.Zawiercie może zostać bez szkoły muzycznej. Niepubliczna szkoła muzyczna I stopnia wraz z końcem roku szkolnego zamyka swoją działalność.
Od kilku lat, placówka ta działa na prawach szkoły państwowej i jest jedynym takim miejscem w powiecie zawierciańskim. Prezydent miasta zapowiedział utworzenie szkoły publicznej, ale w dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy ta miałaby powstać. Rodzice uczniów zapisanych do zamykającej się szkoły są oburzeni. Wczoraj odbyło się zebranie z przedstawicielami placówki.Protesty mieszkańców, uchwała Rady Gminy i interwencja Radia Katowice spowodowały, że ciszej będzie w okolicach strzeżonych przejazdów kolejowych.
Chodzi o używanie sygnałów dźwiękowych przez pociągi, co od dłuższego czasu jest tematem protestów części mieszkańców Chybia. Czy sygnał Rp 1 czyli dla maszynisty – „Baczność” – już wkrótce nie wszędzie będzie obowiązywał? O tym w relacji naszego reportera, który na wstępie przypomni historię całego zamieszania.Na wielkiej, imieninowej mapie znalazło się kolejne miasto. Swoje imieniny Krystyny świętują w tym roku w Olsztynie.
— 
Manifestujemy w ten sposób wspólnotę kobiet noszących to samo imię, ale i pokazujemy, że bez względu na wiek, status społeczny, sytuację rodzinną czy nadmiar obowiązków, trzeba i można znaleźć czas na zabawę i chwilę wytchnienia od codzienności. Bardzo się lubimy i wspieramy — mówią o swoim spotkaniu. Tradycji stało się zadość. Imieninowy hymn rozbrzmiał na olsztyńskim rynku punktualnie o 13.13. Po południu zaplanowano spotkanie z Izabelą Trojanowską i koncert w Filharmonii Olsztyńskiej.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018