Kalwaria Śląska

„Kalwaria Śląska” to Misterium Męki Pańskiej wzorowane na Misteriach z Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizatorem pierwszego spektaklu, który miał miejsce 27 marca 2007 roku na panewnickiej kalwarii, było Wyższe Seminarium Duchowne przy współpracy z Franciszkańskim Centrum Młodzieżowo Powołaniowym „Trzej Towarzysze” z Chorzowa i Instytucją Kultury „Estrada Śląska”. W każdej edycji Misterium występują bracia studenci, parafianie i młodzież. „Kalwaria Śląska” gromadzi od lat bardzo wielu uczestników. Jest okazją do głębszego i lepszego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych wpisując się w kalendarz parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W tym roku odbędzie się już po raz 12. a Radio Katowice objęło to wydarzenie swoim patronatem. Brat Bazyli OFM opowie o trwających przygotowaniach do Misterium a w rozmowie o sprawach ważnych ks. Jacek Plech przedstawia wspólnotę Emmanuel.


 

lredt_57a4433_120Rekolekcje Wielkopostne – zaprasza ks. Sebastian Mazur.

Znaczą część życia spędzamy siedząc za kierownicą własnego samochodu, bądź korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Dojeżdżamy do pracy, odwozimy dzieci do szkoły, czy po prostu wybieramy się na zakupy. Uczestnicząc w ruchu drogowym musimy znać jego znaki, umieć je odczytywać, aby dostosować się do panujących na drodze warunków. Wielokrotnie zdarza się, że samochód czy autobus jest jedynym miejscem, by zebrać myśli – by odnieść swoje życie do Boga. Tak też zrodził się pomysł, by ze znaków które prowadzą nas po drogach, uczynić symbole życia duchowego. Każdej niedzieli Wielkiego Postu włączamy duchowy silnik i włączamy duchowy silnik i włączamy się do drogowego ruchu.GALERIA


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl