Giganci dla Świetlikowa. Koncert charytatywny w Spodku.

fot. mat. promocyjne

"Giganci dla Świetlikowa" – to tytuł wielkiego koncertu charytatywnego w katowickim Spodku.

Na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zagrają znani i lubiani artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne: wykonawca muzyki reggae Kamil Bednarek, legendarne zespoły rockowe IRA i TSA, raper i producent muzyczny Miuosh, Ambasador Fundacji – Sebastian Reidel z zespołem, a ponadto grupy SIQ, EVENT URIZEN, Rebelinaci i Big Band Miasta Turek.

Fundacja opiekuje się ciężko chorymi maluchami, zbiera też fundusze na budowę centrum opieki dziennej i hospicjum stacjonarnego. Siedziba jest w Tychach, ale zasięgiem działania obejmuje całe województwo śląskie.

— Hospicjum wspierają lekarze, wolontariusze i artyści, co najbardziej będzie widoczne dziś w Spodku— mówi Natasza Godlewska, prezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla dzieci. — Dąskie Hospicjum to specyficzna placówka — dodaje.

Ośrodek opieki dziennej działa od maja ubiegłego roku. Świetlikowo niesie pomoc dzieciom z różnych miast Śląska, służy także pomocą rodzicom.
Organizatorzy dzisiejszego koncertu podkreślają, że chodzi o to, by w jednym miejscu spotkali się ludzie kochający muzykę, którzy chcą podzielić się dobrą energią z tymi, którzy każdego dnia walczą z ciężkimi chorobami.

Na publiczność zgromadzoną w Spodku czekają także charytatywne licytacje oraz inne atrakcje.
Czterogodzinny koncert "Giganci dla Świetlikowa" rozpocznie się o godzinie 18.30.

Autor: Marlena Barasińska, Marta Dobrowolska, Elżbieta Pąkcińska-Sikora /pg/