Raban, czyli Kościół młodych.

Temat wieczoru dziś, to Raban, czyli Kościół młodych. Ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz młodzieży w katowickiej archidiecezji i jego goście mówią o przygotowaniach do Festiwalu Życia, który organizuje Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA we współpracy z archidiecezją katowicką.

Na piekarskiej kalwarii w Niedzielę Palmową rozpoczęło się Chwalebne Misterium Męki Pańskiej – jego uczestnicy odwołują się do ponad stuletniej tradycji inscenizowania „żywej męki” Zbawiciela w Piekarach Śląskich. Przypominamy dziś fragment radiowego słuchowiska – reportażu, które zostało zrealizowane na podstawie tego wydarzenia i zapraszamy wspólnie z ks. Adamem Zgodzajem do uczestnictwa w Misterium.


 

lredt_57a4433_120Rekolekcje Wielkopostne – zaprasza ks. Sebastian Mazur.

Znaczą część życia spędzamy siedząc za kierownicą własnego samochodu, bądź korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Dojeżdżamy do pracy, odwozimy dzieci do szkoły, czy po prostu wybieramy się na zakupy. Uczestnicząc w ruchu drogowym musimy znać jego znaki, umieć je odczytywać, aby dostosować się do panujących na drodze warunków. Wielokrotnie zdarza się, że samochód czy autobus jest jedynym miejscem, by zebrać myśli, by odnieść swoje życie do Boga. Tak też zrodził się pomysł, by ze znaków które prowadzą nas po drogach, uczynić symbole życia duchowego i wyruszyć w drogę. Dziś docieramy już do końca tej duchowej podróży.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl