Straż Miejska w likwidacji. Miś w Centrum Zdrowia Dziecka. Częstochowskie bulwary. Księża i powołanie.

Czy Straż Miejska w Sławkowie jest potrzebna? Wszystko wskazuje na to, że burmistrz tej prawie siedmiotysięcznej miejscowości zna odpowiedź.
Stosowna propozycja uchwały w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej przedłożona została Radzie Miejskiej. Na następnej, kwietniowej sesji – zapadnie ostateczna decyzja. Sprawa wydaje się przesądzona, ale nie brakuje też argumentów za utrzymaniem takiej "gwardii burmistrza". Reporter Radia Katowice, Wojciech Pacula, podjął więc temat.


Przyzwyczailiśmy się, że drobne upominki na wielkanoc przynosi zajączek.
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka pojawił się dziś jednak nieco inny świąteczny gość. To miś zdrowiś, szpitalna maskotka, która wraz z wolontariuszami fundacji "Mam Marzenie", wręczała dziś małym pacjentom prezenty. Reakcję dzieci zarejestrował reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Ogród, place zabaw, strefa sportowa, ścieżki dla pieszych i fontanna – to tylko część atrakcji, jakie powstają nad rzeką Wartą w częstochowskiej dzielnicy Stare Miasto.
Inwestycja ma nawiązywać do dawnego sposobu wypoczywania mieszkańców na brzegiem rzeki. Budowlańcy prowadzą właśnie ostatni etap prac. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 


Początek Triduum Paschalnego, Wielki Czwartek, to wyjątkowy dzień dla księży. We wszystkich kościołach katedralnych rano odprawiana została msza Krzyżma Świętego. Księża odnawiają w jej trakcie przyrzeczenia kapłańskie. To dzień, który przypomina im o powołaniu.
Z kapłanami wchodzącymi do katowickiej katedry rozmawiała reporterka Radia Katowice, Dorota Stabik.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl