Remis Górnika i kontrowersje w Tychach
31.03.2018
23:19:00

Górnik Zabrze zremisował z Sandecją Nowy Sącz, natomiast podczas meczu GKS-u Tychy z Ruchem Chorzów w historii niechlubnie zapisali się kibice tyszan.

Zabrzanie podejmowali u siebie Sandecję Nowy Sącz. Jako pierwszy w 56. minucie gola dla Sandecji zdobył Wojciech Trochim, by potem dwa razy odpowiedzieli piłkarze Górnika. Kolejno w 75. i 79. minucie strzelali Angulo i Suarez, trzy minuty później natomiast wynik meczu na 2:2 ustalił Aleksandyr Kolew.

W Tychach z kolei rozgrywany był mecz 1 ligi pomiędzy GKS-em a Ruchem Chorzów. Tyszanie prowadzili 1-0, jednak widowisko sportowe przyćmili pseudokibice. Palące się race i agresywne zachowania kiboli spowodowały czasowe zatrzymanie meczu w 69. minucie. Mecz wznowiono 8 minut później. Końcowy rezultat to 2-0 dla tyszan, wynik meczu ustalił rzut karny sprokurowany przez zagranie ręką zawodnika Ruchu w ostatnich minutach.

W piłkarskiej ekstraklasie Górnik Zabrze - Sandecja 2:2, Nieciecza - Cracovia 2:0, Korona Kielce - Lechia 1:0 i Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:0.

W I lidze Raków Częstochowa - Wigry Suwałki 0:1, GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:0, GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:0, Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie BB 0:0.

Autor: Krzysztof Klepczyński, Piotr Grzesiak /pg/