Żywność. Szpital. Góry. Ratusz.

"Podzielmy się jedzeniem" – zachęcają organizatorzy ogólnopolskiej akcji. Zasada jest prosta: żywność, której nie zjedliśmy w czasie świąt oddajemy potrzebującym. Wystarczy wypełnić formularz. Pomóc można też inaczej, zawożąc jedzenie do jadłodajni. W województwie śląskim znajdują się one między innymi w Cieszynie, Chorzowie, Częstochowie, Katowicach i Gliwicach. Pełen wykaz placówek - wraz z dokładnymi adresami znajduje się na stronie podzielmysie.pl. Jak pomagać sprawdziła reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek.


 

 

Szpital w Pszczynie od wielu lat zmagał się z problemami. Po przejęciu zarządzania placówką przez prywatną spółkę, coroczne kontrole wykazywały szereg problemów. Mimo nakładania kar i kolejnych kontroli sytuacja szpitala się pogarszała aż w końcu NFZ rozwiązał kontrakt z „centrum dializa”. Sprawie przyjrzał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


 

Dwa lata temu zdobyła srebrny medal na halowych mistrzostwach świata w Portland. To tylko jeden z jej sukcesów w zawodowej lekkoatletyce. Rozpoczynała międzynarodowa karierę, ale jedno sportowe niepowodzenie sprawiło, że postanowiła coś w swoim życiu zmienić. I zmieniła, nawet bardzo wiele. Zamiast biegać zaczęła wspinać się po górach i to nie byle jakich. Jej najbliższy cel to Mount Everest. Magdalena Gorzkowska, bo o niej mowa, na chwilę przed wyprawą w rozmowie z naszą reporterką Michaliną Smagą.


 

 

Czas zatrzymał się w Strumieniu, żartują mieszkańcy, bo rozpoczął się remont najstarszego ratusza w regionie. W trakcie prac w wieży zegarowej znaleziono kapsułę czasu z niecodzienną zawartością. Zainteresował się nią nasz reporter, mieszkaniec Strumienia, Andrzej Ochodek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl