Akcja Psi worek, Dary dla szpitala. Dzień leśnika. Piesi na drodze.

Dziś dzień leśnika i drzewiarza. Właśnie gdy do życia budzi się wiosna dzisiejsi świętujący mają najwięcej roboty - rozpoczyna się bowiem sezon nasadzeń. A pracy jest sporo - lasy w Polsce stanowią ponad 9 mln ha czyli ponad 31 procent powierzchni całego kraju! Czy Polacy dbają o lasy i czy wiedzą jak się w nich zachowywać sprawdzała reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch


Eksperci z całej Polski zjechali do Tychów, by rozmawiać o ruchu pieszym. Ich celem było znalezienie rozwiązań, które sprawiłyby, że piesi będą czuć się bardziej bezpieczni. Sprawie przyjrzała się także reporterka Radia Katowice Marta Dobrowolska.


W Zawierciu Straży Miejska rozpoczęła akcję "psi worek". Funkcjonariusze codziennie patrolują miejskie osiedla, ulice czy parki. Oprócz rutynowej kontroli- sprawdzają czy mieszkańcy sprzątają po swoich psach. Na patrol z komendantem Arturem Kowalem wybrała się nasza reporterka Gabriela Kaczyńska


Nowoczesne łóżka i specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości blisku 200 tyś.złotych trafiły do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wszystko za sprawą pochądzącego z tego miasta-dr Henryka Smykowskiego,mieszkajacego w Niemczech. Wspólnie żona Janiną,od kilku lat wspołpracuje z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, by pomóc szpitalowi.
Dziś podziękowano im za dotychczaową pomoc. Był tam nasz reporter Andrzej OchodekINFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl