Końcówka piłkarskiego sezonu Ekstraklasy.
07.04.2018
20:59:00

Do końca sezonu ekstraklasy piłkarskiej Górnik i Piast zagrają tylko trzy mecze na własnym boisku.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał w Poznaniu z Lechem 1:3, a w Gliwicach Piast zremisował z Niecieczą 1:1. O ile porażka Górnika po walce do końca, bo zabrzanie wyrównali stan meczu w 76. minucie, a trzeciego gola stracili w doliczonym czasie gry, wstydu im nie przynosi, to martwi postawa gliwiczan. Prowadzili z rywalem od 16. minuty spotkania, dali się uśpić i stracili trzy punkty w doliczonym czasie gry.

Górnik zakończył sezon zasadniczy na 5. miejscu, a Piast na 13. Teraz zabrzanie grać będą w grupie mistrzowskiej, a ich pierwszym rywalem będzie w Białymstoku Jagiellonia. Gliwiczanie nadal niestety muszą bronić się przed spadkiem, bo nad przedostatnią Niecieczą mają tylko punkt przewagi. Ich pierwszym rywalem w II fazie rozgrywek będzie na wyjeździe Cracovia.

Autor: Krzysztof Klepczyński /rs/