Kominiarze. Zawodowcy. Targi technologii. Książki.

W piątek 13. najszczęśliwszym miejscem w regionie był Urząd Marszałkowski, bo to tam zjechali kominiarze z całego województwa. Szczęśliwi, bo kończy się trudny sezon grzewczy. Była to też okazja do uhonorowania osób i instytucji, które wspólnie z kominiarzami walczyły o czyste powietrze. Spotkanie obserwowała Marta Dobrowolska.

 

Kiedy najlepiej zacząć myśleć o karierze zawodowej? Wielu z nas nad wyborem życiowej drogi pewnie zastanawiało się na rok przed maturą. Otóż nic bardziej mylnego, zdaniem ekspertów, aby osiągnąć sukces trzeba się o niego starać już w szkole podstawowej. Dlatego też na II Regionalne Forum doradztwa zawodowego zaproszono właśnie 12- i 13-latki. Były wykłady, warsztaty, a także spotkania ze starszymi kolegami, którzy przedstawiali im oferty szkół ponadgimnazjalnych. Jutro podobne spotkanie z rodzicami, uczniami i nauczycielami obędzie się w siedzibie Urzędu pracy w Częstochowie. W Katowickim Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym "Metis" była reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.

 

Uprawa żywności na marsie, kuchnia molekularna, rozszerzona rzeczywistość, roboty i świat wirtualny. Informacje o tych i wielu innych zagadnieniach można zdobyć na Targach Nowych Technologii. Trwająca dwa dni impreza przyciągnęła do hali sportowej w Gliwicach setki młodych fanów techniki. Na wydarzenie wybrał się także reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.

 

Druga edycja akcji KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA trwa w Bielsku-Białej. Celem tego charytatywnego kiermaszu książek jest wsparcie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Szczegóły w relacji naszej reporterki, Elżbiety Pąkcińskiej-Sikory.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl