Radio Katowice
Radio Katowice / Za horyzontem
Malezja z dzieckiem
14.04.2018
15:12:00

Często marzymy, żeby wyskoczyć z codzienności „byle na chwilę” i cieszyć się pięknem świata włócząc się po jego bezdrożach. W praktyce stosują taką zasadę moi goście „Za Horyzontem”: małżeństwo Agata Adamczyk-Maj, Łukasz Maj oraz ich mała córeczka Zosia.

Kochają podróże i tak piszą o sobie na swoim blogu: http://byle-na-chwile.pl

 „Odkąd przekroczyliśmy na dłużej polską granicę w 2004 roku nie możemy usiedzieć dłużej na miejscu. Staramy się wyjeżdżać jak najczęściej a zwłaszcza spędzać wspólnie weekendy poza domem. Wszystkie nasze wyjazdy organizowane są przez nas od początku do końca. Sami układamy plan wyjazdu często modyfikując go na miejscu. Unikamy wycieczek zorganizowanych, gdyż najlepiej czujemy się gdy sami i we własnym tempie odkrywamy nowe i ciekawe miejsca. Upodobaliśmy sobie zwłaszcza Azję. Kolejne kraje odwiedzamy już od 10 lat. Ale kochamy polskie góry i tam znajdziecie nas równie często. Odkąd pojawiła się nasza Zosia coraz więcej jeździmy również po Europie i poznajemy Polskę”.
Radio Katowice / Audycje / Za horyzontem
Za horyzontem
MK
 
 
 
 

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

Polecamy podcaste-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 21:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
 
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA   

 


Zobacz także Za horyzontem

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA