Zwycięstwo na wyjeżdzie. Górnik wciaż w walce o mistrza.
15.04.2018
15:38:00

Górnik Zabrze pokonał w meczu wyjazdowym Jagiellonię Białystok 2:1. Obie bramki dla zabrzan zdobył Igor Angulo.

Piłkarze Górnika Zabrze wygrali w Białymstoku z Jagiellonią 2:1 (0:0) w meczu grupy mistrzowskiej, w 31. kolejce ekstraklasy. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 5 minutach, a jego bohaterem był Igor Angulo, który strzelił obie bramki dla gości (81’ i 85’). W 89. minucie honorowego gola dla Jagiellonii zdobył Karol Świderski.

Górnik ma 50 punktów i awansował na 4. miejsce w tabeli; Jagiellonia pozostaje na 2. pozycji z dorobkiem 54 pkt. Tyle samo, co klub z Białegostoku ma Legia, która zagra w sobotę z Zagłębiem Lubin. O punkt więcej ma Lech, który w sobotę przegrał u siebie z Koroną Kielce 0:1.