Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Prohibicja. Tężnie. Konkurs. Barszcz.

Data: 16-04-2018


Ma być bezpieczniej i spokojniej, ale tylko po zmroku. Bytomskie władze chcą wprowadzić nocną prohibicję. Teraz alkohol w mieście można kupić w 52 sklepach i na stacjach benzynowych. Gdy uchwała wejdzie w życie, w godzinach od 23:00 do 5:00 nie będzie to już możliwe. Ale czy projekt przejdzie?  O tym zdecydują radni już na najbliższej sesji Rady Miasta.Mieszkańcy mają mieszane uczucia. Trzeźwym okiem na sprawę spojrzała reporterka Radia Katowice, Marta Dobrowolska. 

Od czterech lat służy mieszkaniom i turystom, którzy licznie przyjeżdżają do Dębowca, by wdychać wzbogacone o jod powietrze. Tężnia w centrum miejscowości okazała się strzałem w dziesiątkę. Właśnie przeszła wiosenną renowację. Dębowiec odwiedził Jan Bacza.  

24 początkujących kucharzy próbowało znaleźć przepis na idealny wiosenny makaron. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs kulinarny o nazwie „Pasta i basta – pasta primavera”. Zmaganiom zawodników przyglądał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 

Od lat walczą z nim gminy, w których się pojawia. Często jednak jest to walka z wiatrakami. Chodzi o Barszcz Sosnowskiego, roślinę silnie toksyczną, wywołującą poparzenia drugiego stopnia, a nawet i zgon. Walka z Barszczem zwykle rozpoczyna się latem, kiedy skarżą się na niego mieszkańcy. Zawiercie postanowiło do lata nie czekać i już teraz pozbyć się zagrożenia. W mieście powołano specjalna grupę, w skład której wchodzą przedstawiciele urzędu miejskiego, biura zarządzania kryzysowego, leśnicy i strażacy ochotnicy. Dziś odbyła się pierwsza wizja w terenie. Pierwszy oprysk rozet liściastych rozpocznie się za mniej więcej dwa tygodnie. Losem barszczu zainteresowała się Gabriela Kaczyńska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018