Jastrzębianie kończą sezon. Zwycięstwo przed własną publicznością.
25.04.2018
20:45:00

Jastrzębski Węgiel zwycięstwem zakończył występy, w tym sezonie, przed własną publicznością.

W pierwszym meczu o 5. miejsce w Plus Lidze jastrzębianie ograli Asseco Resovię 3:2. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Starcie dwóch zespołów, o niespełnionych marzeniach o półfinale, lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko osiągnęli sporą przewagę i po dwóch, niezbyt zaciętych setach pewnie prowadzili 2:0. 10-minutowa przerwa pozwoliła siatkarzom z Jastrzębia na powrót do meczu.

Role całkowicie się odwróciły i teraz ekipa De Giorgiego nadawała ton grze. Rzeszowianie popełniali sporo błędów, wobec czego dorobek punktowy jastrzębian rósł błyskawicznie. Zwycięstwa do 16. i do 18. w pełni oddają to, co działo się na parkiecie.

W tie-breaku nastapiła wymiana ciosów, z której lepiej wyszli gospodarze. Równo było do połowy seta, później jastrzębscy gracze wyszli na prowadzenie 13:9 i takiej przewagi nie mogli już wypuścić z rąk. W rywalizacji o 5. miejsce Jastrzębski Węgiel prowadzi 1:0, ale drugi i ewentualnie trzeci mecz rozegrane zostaną w Rzeszowie.

#audio1

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (16:25, 21:25, 25:16, 25:18, 15:10)

Autor: Tadeusz Musioł /rs/