Ślady - magazyn religijny

thumbnail

Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl


Raban czyli Kościół młodych

Data: 23-04-2018


3 kwietnia rozpoczęła się ogólnopolska młodzieżowa sztafeta modlitewna w intencji Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania», który za pół roku, czyli 3 października rozpocznie się w Rzymie.

W marcu do Wiecznego Miasta przyjechali na przedsynodalne spotkanie delegaci, przedstawiciele młodzieży z całego świata.

— Wielkim wydarzeniem jest to, że tu jesteśmy, że papież zaprosił nas do Rzymu i chciał nas usłyszeć, żeby młodzi mogli powiedzieć jak siebie widzą lub nie widzą w Kościele — mówili delegaci z Polski.

Było ich czworo: Karolina Błażejczyk która na co dzień pracuje w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM i działa w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w diecezji warszawsko-praskiej, Ania Kupiszewska absolwentka lingwistyki stosowanej, która mieszka i pracuje w Lublinie i tam działa w diecezjalnym centrum duszpasterstwa młodzieży, s. Judyta Bajuk CSFN i Maciek Klimasiński młody lekarz.

Choć każdy z nich ma „zaledwie” dwadzieścia parę lat, łączy ich duże doświadczenie Kościoła i odwaga mówienia wprost o tym, o czym marzą i z czym się zmagają młodzi ludzie z ich pokolenia. Ks. Marcin Wierzbicki, autor Tematu wieczoru wraca dziś do presynodalnego spotkania w rozmowie z Anną Kupiszewską i Karoliną Błażejczyk.
Prowadzi
Ślady - magazyn religijny

20-08-2018 Pielgrzymka

07-05-2018 Świadectwo wiary.