Majówka z Radiem Katowice!

Program Radia Katowice na długi weekend majowy - propozycje.

 "Majówkę z Radiem Katowice" rozpoczniemy 1 maja tuż po 8.00 od spakowania kosza piknikowego. Kulinarne podpowiedzi przygotuje dla nas Aleksandra Czapla-Oslislo, która choć znana głównie z zamiłowań literackich, ma też wiele pasji kulinarnych.

W Radiu Katowice usłyszycie również co można robić w majowe dni na Podbeskidziu, w Częstochowie i na Śląsku. Sprawdzimy gdzie zaproszą nas artyści, a gdzie można sobie pozwolić na sportowy relaks. Ewelina Kosałka-Passia zabierze nas do kina i podpowie jakich filmowych obrazów nie można przegapić.

Nie zapomnimy o majowych świętach. O 1 maja opowie profesor Grzegorz Odoj, a o 3 maja profesor Zygmunt Woźniczka. Agnieszka Strzemińska doda jeszcze swoje trzy grosze czyli opowieść o absurdach PRL-u związanych z pierwszymi dniami maja.

Proponujemy też wyjątkowe spotkania z artystami. Marek Mierzwiak przedstawi nam portrety Dariusza Miłkowskiego dyrektora Teatru Rozrywki i wybitnego aktora Teatru Śląskiego Bernarda Krawczyka.  Młodzi aktorzy zaprezentują się natomiast w słuchowisku "Miłość nie jedno ma imię". W Radiu Katowice zrealizowali je studenci Szkoły Aktorskiej Teatru Ślaskiego. Wieczorami będziemy pięknie grać. Mamy dla Was koncerty: wybitnego pianisty Adama Makowicza oraz Big Bandu Akademii Muzycznej.

Dodatkowo uważni słuchacze mogą dostać od nas przewodniki po Polsce i zaproszenia na ciekawe wydarzenia kulturalne.

Program poprowadzą: Wojciech Skowroński, Dawid Damszel i Łukasz Szwej.

ZAPRASZAMY!