Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Deklaracje PIT. Pogranicze bez barier. Flagi dla mieszkańców Siewierza. E-sport w Gliwicach.

Data: 30-04-2018


Jeszcze zaledwie kilka godzin zostało na złożenie deklaracji podatkowej za 2017 rok. Tak zwany PIT złożyć można osobiście w urzędzie skarbowym, a także za pomocą poczty oraz internetu. Niedopełnienie tego obowiązku wiązać może się z konsekwencjami finansowymi. Reporter Radia Katowice sprawdził, jak wiele osób odłożyło to zadanie na ostatnia chwilę. W Beskidach powstanie pilotażowy szlak górski dla osób niepełnosprawnych, w tym także dla niewidomych.
To efekt działań Fundacji Wspierania Inicjatyw Społecznych „Pogranicze Bez Barier", która zorganizowała w Bielsku-Białej ogólnopolskie spotkanie w sprawie otwarcia szlaków górskich dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły w relacji naszego repotera.Teraz przeniesiemy się do Siewierza, to tam przygotowano ponad 2 tysiące biało-czerwonych flag, które rozdawane są mieszkańcom. Wszystko to w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.A teraz dobra wiadomość dla młodych pasjonatów gier komputerowych – w Gliwicach powstała pierwsza w Polsce "szkółka gamingowa".
Młodzież od 12 roku życia pod okiem instruktorów z sekcji e-sportowej Piasta Gliwice będzie uczyła się, jak odnieść sukces w wirtualnym świecie. W otwarciu akademii wzięła udział reporterka Radia Katowice. Informacje o tym jak dołączyć do Akademii dołączyć dostępne są na stronie facebook´owej Piasta Gliwice.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018