Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Centrum stomatologii. Siejemy słońce. Zofiówka. Mural.

Data: 10-05-2018


Nic tak nie przygotowuje do pracy w zawodzie jak zajęcia praktyczne. Zwłaszcza, jeśli chodzi o pracę z pacjentami. Dlatego już od września, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zawierciu będzie szkolić przyszłe higienistki i asystentki stomatologiczne w profesjonalnych gabinetach dentystycznych. Rekrutacja do szkoły jest już otwarta i wbrew pozorom, na wszystkie kierunki mogą aplikować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wszystko w oparciu o porozumienie zawarte z miejscową poradnią. O szczegóły współpracy pytała nasza reporterka Michalina Smaga. 

Ogólnopolską akcję „SiejeMY Słońce” zainaugurowano w Bielsku-Białej. Dzieci z bielskich szkół sadziły wyhodowane sadzonki słonecznika do doniczek z recyklingu, przy wykorzystaniu kompostu z przydomowych kompostowników. Swój słonecznik zasadził także nasz reporter Andrzej Ochodek. 

Kolejną dzień trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. O jej postępach informuje nasz reporter Kamil Jasek. 

W Częstochowie powstaje nowy mural. Namalowany zostanie przez Tomasza Sętowskiego na ścianie przy Dworcu Głównym PKP. Będzie to największa tego typu praca w Częstochowie, gdyż powierzchnia ściany wynosi ponad 1200 metrów kwadratowych. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018