Górnik przegrywa. Puchary roztrzygną się w ostatniej kolejce.
13.05.2018
20:33:00

Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0 (1:0) w spotkaniu grupy mistrzowskiej 36. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Wynik w 22. minucie otworzył Sebastian Szymański. W 75. minucie samobójczą bramkę zdobył Paweł Bochniewicz. Gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę" po tym, jak w 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Łukasz Broź.

Przed ostatnią serią gier, Legia prowadzi w tabeli z dorobkiem 67 punktów. 3 punkty traci zajmująca drugie miejsce Jagiellonia Białystok. Górnik ma 57 punktów i jest piąty.

LEGIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE 2:0 (1:0)

1:0 – Szymański, 22 min (wolny)

2:0 – Bochniewicz, 75 min (samobójcza)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Widzów 29645.

LEGIA: Malarz – Broź, Aztiz, Pazdan, Jędrzejczyk – Vesović, Cafu (79. Remy), Philipps, Radović (70. Hamalainen), Szymański (63. Antolić) – Kucharczyk.

GÓRNIK: Loska – Wolniewicz, Suarez (82. Liszka), Bochniewicz, Koj – Kądzior, Matuszek (73. Smuga), Żurkowski, Kurzawa - Urynowicz (60. Hajda), Angulo.

Żółte kartki: Broź, Philipps, Jędrzejczyk - Urynowicz, Wolniewicz, czerwona kartka: Łukasz Broź (76. minuta, za drugą żółtą).