Rycerze Kolumba

fot. ks. Bartłomiej Kuźnik

W dniach 18-19 maja w Katowicach odbędzie się Konwencja Stanowa Zakonu Rycerzy Kolumba. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania ciekawej rozmowy z przedstawicielami tego ruchu Kościoła.

O jego historii, priorytetach i misji opowiadają goście ks. dr. Bartłomieja Kuźnika - Andrzej Stefaniuk, Roman Wycisk i Michał Bartlik. Rycerze Kolumba, to wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych bardzo ciekawa organizacja chrześcijańskich mężczyzn, którą autor Tematu wieczoru prezentuje w cyklu Wspólnota. Na zakończenie programu Anna Musialik zaprasza do wysłuchania rozmowy z Anną Jedną autorką książki złożonej ze świadectw członków wspólnoty Trudnych Małżeństwa Sychar. „Ile jest warta twoja obrączka? – to pytanie zawarte w tytule niepokoi czytelnika, a my w programie polecamy lekturę.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl