ASy grają po raz trzeci!

As! Dwa! Trzy! Tym razem w iście juwenaliowym klimacie – prawdziwa radiowa przystawka przed imprezową ucztą.

Muzyczne menu po raz kolejny zaserwuje ekipa Akademickiego Studia Radia Katowice. W karcie poza juwenaliami tłoczno także od innych atrakcji: wśród zaproszonych gości są zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Kapel Studenckich – zespół Niadara oraz Gość Specjalny, czyli kolejny AS z akademickiego świata. Do tego stały już punkt programu – przegląd najaktualniejszych informacji kulturalnych. Nie zapominamy także o maturzystach, którzy dzielnie zmagają się z egzaminem dojrzałości.
Radio Katowice na częstotliwości 101,2 FM emituje programy adresowane do studentów śląskich uczelni. Zespół redakcyjny tworzą również studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W programach, które proponują pod wspólnym tytułem Akademickie Studio Radia Katowice, czyli AS Radio na 101,2 podejmowane będą tematy związane z życiem studenta, zarówno w sensie akademickim, jak i społeczno-kulturalnym. Jednym z filarów programu będzie prezentacja niezależnej, alternatywnej kultury studenckiej i muzyki. "Unikamy polityki", to motto zespołu redakcyjnego, który zaprasza koleżanki i kolegów do współpracy, a przede wszystkim do słuchania na 101,2 FM.