Temat do dyskusji: kontrowersyjne zachowania na ulicach.

W dyskusji udział biorą: rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada Dybek, sekretarz powiatu wodzisławskiego Michał Lorek, psycholog społeczny Aleksandra Skwara oraz Marek Mierzwiak


Pod koniec listopada na Palcu Sejmu Ślaskiego narodowcy powiesili na szubienicach zdjecia kilkorga europosłów.. Nie godzili się na działania Unii Europejskiej. Zdarzenie to potraktowane zostało jako groźba przeciwko tym osobom, których zdjecia zawisły na szubienicach. Jak toczy się śledztwo w tej sprawie? Co zrobiła prokuratura przez pół roku i czy komuś zostaną postawione zarzuty - mówić będzie rzecznik Prokuratury Okręgowej Marta Zawada Dybek.

Druga sprawa to delegalizacja "Dumy i Nowoczesności" Starosta wodzisławski przesłał do sądu pismo w którym domaga się zdelegalizowania tej organizacji. Dlaczego i co się dalej dzieje w tej sprawie powie sekretarz powiatu wodzisławskiego Michał Lorek.

A te zachowania, których jestesmy świadkami w ostatnim czasie podsumuje psycholog społeczny Aleksandra Skwara.

 


 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.