Rola sakramentów

Rozmowa o sprawach ważnych, która jest tematem wieczoru, w każdy trzeci poniedziałek miesiąca odnosi się do znaczenia sakramentów świętych.

W Kościele katolickim jest ich siedem: 1. Chrzest. 2. Bierzmowanie. 3. Najświętszy Sakrament. 4. Pokuta. 5. Sakrament chorych. 6. Kapłaństwo. 7. Małżeństwo i - jak czytamy w Katechizmie są one częścią sakramentalnego wymiaru całego Kościoła.

Ks. dr Jacek Plech i ks. Michał Anderko rozmawiają m.in. o roli sakramentów w życiu rodziny.
Na zakończenie programu zapraszamy do Piekar Śląskich. Stanowa pielgrzymka mężczyzn, która przypada tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja jest w tym roku wpisana w obchody jubileuszu 700. lecia konsekracji pierwszego drewnianego pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła. Aktu poświęcenia dokonał, jak zapisano w kronikach, biskup gnieźnieński Janisław w 1318 roku.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl