Olimpiada niepełnosprawnych. Upały w regionie. Publiczne dzierganie. Katowickie przystanki.

Ponad 1000 sportowców  z całego kraju rywalizuje  m.in na Stadionie Śląskim  obiektach katowickiej AWF oraz na polu golfowym w Mikołowie.

Trwają XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy rywalizują w 11 dyscyplinach, m.in w lekkiej atletyce, kolarstwie, tenisie i pływaniu.

Z niepełnosprawnymi intelektualnie zawodnikami, ich trenerami oraz kibicami rozmawiała reporetrka Radia Katowice.
Zwycięzcy zmagań na arenie krajowej już za rok pojadą do Abu Dhabi – na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Kolejny dzień upałów w regionie. Kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni Celsjusza, wystarczy chwila lekkomyślności, by narazić życie - zwłaszcza mniej odpornych dzieci i zwierząt.

Śmiertelną pułapką może okazać się rozgrzany jak piekarnik samochód. Więcej o tym w relacji reporterki Radia Katowice.
Pomysł popieramy, choć nawet największe banery nie pomogą, jeśli zabraknie zdrowego rozsądku. Przypomnijmy, że za zostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie i narażenie jego zdrowia i życia, grozi do 3 a nawet 5 lat więzienia. To wszystko wiemy dzięki Marcie Dobrowolskiej, która tę relację przygotowała.

W miniona sobotę na całym świecie obrodzono Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. W Polce święto to zyskuje coraz więcej sympatyków, a jego obchody trwają zwykle cały tydzień.

Po raz pierwszy takie spotkanie odbyło się na Jurze, konkretnie w Pilicy – na tamtejszym rynku.
A prace Piliczanek podziwiać można we wspomnianym, zrekontrowanym Ratuszu. Specjalna wystawa otwarta będzie do niedzieli.

PKP PLK planują modernizację linii kolejowej na odcinku katowickim od Szopienic do Ligoty.

Powstaną nowe przystanki. Katowicki Urząd Miasta zapytał mieszkańców jak powinny się nazywać. Propozycje można zgłaszać do 17 czerwca. Nowe nazwy muszą mieć maksymalnie 35 znaków i kojarzyć się z konkretnym miejscem. Zapytaliśmy więc mieszkańców, czy lepiej wykazać się fantazją i kreatywnością, czy pozostać przy prostych nazwach.
Propozycje można zgłaszać na stronie katowickiego Urzędu Miasta. Ostateczną decyzję Podejmie PKP PLK.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl