Serce z nożem. Odbudowa pomnika. Mundial. Maraton czytania.

W Częstochowie 27-letni mężczyzna pchnął nożem w serce swojego znajomego. Poszkodowany powinien trafić na specjalistyczny oddział kardiochirurgii, którego jednak w Częstochowie nie ma. Stan pacjenta nie pozwalał na transport, dlatego serce zoperowali chirurdzy z Miejskiego Szpitala Zespolonego. Policja zatrzymała 27-latka podejrzanego o atak nożem. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa połączonego z ciężkim uszkodzeniem ciała oraz gróźb karalnych. Został aresztowany na 3 miesiące. Operacją zainteresował się Krzysztof Słabikowski. 


 

W Czechowicach-Dziedzicach powstaje Pomnik Wolności. Dokładna replika obelisku, który został zburzony przez hitlerowców w 1939 roku. Finanse na jego budowę są, ale władze miasta, w roku 100-lecia niepodległości Polski, chcą nawiązać do czasów, kiedy mieszkańcy spontanicznie postawili go przed 84 laty w 10. rocznicę wymarszu legionistów z miasta.


 

Czekaliśmy, czekaliśmy i... się doczekaliśmy. Dzisiaj startuje mundial. Z legendarnym trenerem polskiej kadry, Antonim Piechniczkiem, o szansach Biało-czerwonych na mistrzostwach świata rozmawia Dawid Damszel.


 

Od ponad 5 godzin trwa maraton czytania w Świętochłowicach. Czytają aktorzy, politycy, dziennikarze i wiele innych osobistości związanych z regionem. Dzisiaj trzymać w rękach "Przygody dobrego wojaka Szwejka" będą m.in. Krzysztof Respondek, Mirosław Neinert i inne gwiazdy. W tym również i Bartek Gruchlik z Polskiego Radia Katowice. Maraton potrwa do 22:00. Zachęcamy do udziału i do czytania. Na widowni wymagająca publika, dzieci i przechodnie. Wśród nich Marta Dobrowolska z mikrofonem Radia Katowice. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl