Dzień otwarty. NOSPR dla wszystkich.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia bierze udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Tegoroczna edycja jest już piątą z kolei - NOSPR, jako beneficjent środków unijnych, uczestniczy w organizacji tego wydarzenia po raz czwarty. Od 4 lat Dni Otwarte NOSPR cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, co roku do naszej siedziby przybywa kilka tysięcy odwiedzających.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to inicjatywa unijna, realizowana w Polsce przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Akcja prezentuje i promuje efekty zaangażowania środków unijnych w rozwój przeróżnych projektów w Polsce.

Jak co roku pracownicy NOSPR przygotowali mnóstwo atrakcji, wykorzystując wszystkie dostępne przestrzenie w siedzibie: sale koncertową i kameralną, pomieszczenia warsztatowe, foyer oraz amfiteatr w ogrodach NOSPR. Podczas Dnia Otwartego będzie można uczestniczyć w ciekawych wykładach oraz warsztatach dla dorosłych i dla dzieci, wysłuchać koncertów m.in. kwartetu smyczkowego Liberate me, Orkiestry Dętej Kopalni Katowice, czy zespołu Old Timers prezentującego standardy jazzowe, a także skorzystać z okazji zrobienia sobie zdjęcia na estradzie NOSPR (Selfie time).

Wszystkie wydarzenia w ramach Dni Otwartych są bezpłatne.

/mm/