Festiwal życia oraz muzyka groźna dla ducha

fot. mat. prasowe

O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga (...), relacje, spotkanie, muzykę, warsztaty (…), o to wszystko i jeszcze więcej! – piszą na stronie www.festiwalzycia.pl organizatorzy. 

Festiwal rozpoczyna się 2 lipca, będziemy towarzyszyć temu wydarzeniu, a tymczasem przekazujemy najważniejsze informacje w rozmowie z o. Tomaszem Maniurą OMI.

"O co chodzi w muzyce, która niesie ze sobą poważne duchowe zagrożenia"? – pyta również w Rozmowie o sprawach ważnych ks. dr Jacek Plech, autor "Tematu wieczoru".

Na to pytanie odpowiada Adam Szewczyk muzyk i kompozytor, który w swoim życiu przekonał się, jak nieoczekiwanie i łatwo można ulec takiej muzyce.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl