AS wybiera się na wakacje

Kończymy odliczanie, ile razy jeszcze zagra AS, bo on sam wybiera się na wakacje. To ostatnie w tym semestrze wydanie Akademickeigo Studia Radia Katowice.

Koniec semestru, pracowite dni przed sesją i stresujące godziny egzaminów, czyli Sesja w roli głównej w programie, który proponują studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Ale nie tylko sesja egzaminacyjna, a co za tym idzie i dieta studenta – swoją droga, bardzo ciekawy temat, znajdują się w propozycjach As- ów, czyli Małgosia Szymali i „Górala”, czyli Bartka Jendrzoka. Prof. Dariusz Rott, wybitny literaturoznawca, autor książek o reportażu podróżniczym i sam zapalony podróżnik, opowie słuchaczom o podróżowaniu… dalekim i bliskim, bo i najbliższe okolice, również miejskie mogą być ciekawym teren interesujących wypraw.

Jest także urodzaj studenckich felietonów w naszym programie, bo aż dwa w tym wydaniu: Paulina Borówka i Przemek Gabrych, to autorzy, którym nie brakuje felietonowej lekkości i polotu.

O kulturalnego AS- a niezmiennie dba Kasia Żebrowska, a wśród wydarzeń sporo o festiwalowych propozycjach, od których m.in. rozpoczynają się wakacje w Mieście Muzyki, czyli w Katowicach. Godzina, w której na swoja nutę grają DJ Bartez i S ander, też pełna festiwalowych informacji… zatem zaprasza My, czyli AS-y. 


Radio Katowice na częstotliwości 101,2 FM emituje programy adresowane do studentów śląskich uczelni. Zespół redakcyjny tworzą również studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W programach, które proponują pod wspólnym tytułem Akademickie Studio Radia Katowice, czyli AS Radio na 101,2 podejmowane będą tematy związane z życiem studenta, zarówno w sensie akademickim, jak i społeczno-kulturalnym. Jednym z filarów programu będzie prezentacja niezależnej, alternatywnej kultury studenckiej i muzyki. "Unikamy polityki", to motto zespołu redakcyjnego, który zaprasza koleżanki i kolegów do współpracy, a przede wszystkim do słuchania na 101,2 FM.