Powołanie i rozeznawanie drogi życiowej

Ks. Marcin Wierzbicki, autor Tematu wieczoru i jego goście zastanawiają się nad słowem "powołanie".

O rozeznawaniu życiowej drogi opowiadają młodzi małżonkowie, siostry zakonne i klerycy, a ponieważ to “Raban”, więc tematem wieczoru, jak zawsze w czwarty poniedziałek miesiąca jest Kościół młodych.

Utwory wybrane na to spotkanie pochodzą z płyty zespołu For King and Country, który był gwiazdą ostatniego koncertu ewangelizacyjnego „Bądź jak Jezus”. Mottem ich muzycznej drogi są słowa zachęcające do tego, aby wieść życie dla Kogoś Większego niż my sami.

Ślady prowadzą także do oblackiej przystani w Kokotku, gdzie trwają przygotowania do “Festiwalu życia”. Krzysztof Zieliński w imieniu organizatorów – Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży Niniwa – zaprasza do Kokotka.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl