Tydzień Ewangelizacyjny, Festiwal Życia i... psalmy

fot. Anna Musialik

Pierwsze wakacyjne wydanie Śladów przynosi sporo informacji o dwóch najważniejszych wydarzeniach, które potrwają przez kilka najbliższych dni w regionie.

Zapraszamy do Dzięgielowa na 69. Tydzień Ewangelizacyjny, który rozpoczął się w sobotę. To spotkanie znane jest od lat i wybierane przez wielu mieszkańców regionu – nie tylko ewangelików, jako bardzo potrzebne religijno-artystyczne przeżycie. TED ma swoją markę, a w imieniu organizatorów zaprasza słuchaczy i opowiada o programie tegorocznego spotkania Marek Cieślar.

Po raz pierwszy w województwie śląskim odbywa się „Festiwal Życia” organizowany przez Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku koło Lublińca. W festiwalowej wiosce zadomowili się już mieszkańcy, a w programie wydarzenia oprócz gwiazd, które pojawią się na głównej scenie podczas kolejnych wieczorów, zaplanowano warsztaty, projekcje filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wśród których są Ania Golędzinowska i Jasiek Mela. Reportaż z tego wydarzenia w najbliższy poniedziałek, a dziś relacją ks. Wojciecha Iwaneckiego, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, rozpoczynamy „Ślady”.

Gościem specjalnym tego wydania programu jest Małgorzata Hutek, wokalistka jazzowa, kompozytorka, która właśnie wydała swoją kolejną płytę. „Psalmy”, to muzyczny finał projektu, w którym autorka i towarzyszący jej znakomici polscy muzycy Dominik Wania i Atom String Quartet dzielą się słowami, które mają ogromną moc – utworami z tej płyty muzycznie oprawiamy dziś nasz program.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl