Mundial 2018. Zmamy pary półfinałowe.
08.07.2018
08:27:00

Francja - Belgia, Chorwacja - Anglia. Oto półfinały mistrzostw świata w piłce nożnej.

Chorwacja zagra w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. Zespół z Bałkanów w ćwierćfinale po rzutach karnych wygrał w Soczi 4:3 z Rosją.

W serii "jedenastek" dla zwycięzców trafili Marcelo Brozović, Luka Modrić, Domagoj Vida i Ivan Rakitić; uderzenie Mateo Kovacicia obronił Igor Akinfiejew.

Dla Rosjan bramki zdobyli Ałan Dzagojew, Siergiej Ignaszewicz i Daler Kuzjajew. Strzał Fiodora Smołowa obronił Danijel Subašić, a Mario Fernandes uderzył obok słupka.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (1:1, 1:1). Po 90 minutach było 1:1. "Sborna" wyszła na prowadzenie w 31. minucie po golu Denisa Czeryszewa. Na 1:1 w 39. minucie wyrównał Andrej Kramarić. W dogrywce dla Chorwacji w 101. minucie trafił Domagoj Vida. Na 2:2 bramkę zdobył w 115. minucie Mario Fernandes.

Anglia awansowała do półfinału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W ćwierćfinale "Synowie Albionu" pokonali w Samarze Szwecję 2:0 (1:0). Gole strzelili Harry Maguire w 30. minucie i Dele Alli w 59. minucie.

W półfinale Anglicy zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Chorwacja-Rosja. Początek tego meczu o godzinie 20.00.

W piątek miejsca w najlepszej czwórce zapewnili sobie Francuzi i Belgowie.

Mecze półfinałowe odbędą sie 10 i 11 lipca.