Małżeńska wspólnota i Festiwal życia

Barbara i Leszek Kamińscy, małżonkowie z ponad 40-letnim stażem, pomagają ks. Bartkowi w poszukiwaniach wspólnoty w… małżeństwie.

Temat wieczoru dla kogoś, kto wątpi, że małżeństwo równa się wspólnota, może być bardzo odkrywczy. Długie lata wspólnej codzienności, w której fundamentem są miłość i jej narzeczeńskie początki oraz wiara, mogą sprawić, że dwoje ludzi potrafi zostawiać bardzo dobre ślady w życiu innych ludzi, a zwłaszcza swoich dzieci.

Ślady prowadzą również na Festiwal życia do Oblackiego Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku, gdzie przez cały tydzień młodzież przeżywała początek wakacji na koncertach gwiazd muzyki chrześcijańskiej i zabawach. Młodzi ludzie uczestniczyli w przygotowanych dla nich specjalnych warsztatach, konferencjach, ekstremalnych wydarzeniach sportowych, jednak centrum tych wydarzeń od samego początku stanowiła eucharystia i adoracja. To również może rodzić pytania, jak to możliwe? Odpowiedź znajduje się w relacji Agnieszki Loch, która rozmawiała z festiwalowiczami.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl