Stadion pod lupą NIK. Centrum Zimbardo. Forum Rolnictwa.

Stadion Śląski - niekończąca się opowieść. Niegdyś wszystko to, co miało w swojej nazwie przymiotnik "śląskie", kojarzyło się z solidnym wykonaniem i trwałością. Niestety, ostatnie informacje dotyczące modernizacji Stadionu Śląskiego wydają się temu całkowicie przeczyć. Przebudowa obiektu zaczęła się 20 lat temu, lecz obiekt nadal nie jest gotowy. Światło dzienne ujrzał raport Najwyższej Izby Kontroli, dotyczący nieprawidłowości przy modernizacji obiektu. Sprawa najprawdopodobniej skończy się w prokuraturze. Kto jest odpowiedzialny za niepowodzenie tej inwestycji i co je spowodowało? Ile cała przebudowa obiektu już kosztowała? Odpowiedzi na te pytania poszukiwała nasza reporterka Aleksandra Gruszczyńska.


 

W Katowicach powstało Centrum Zimbardo, ośrodek spotkań i alternatywa dla młodzieży, która dotychczas swój wolny czas spędza na ulicach Nikiszowca. Miejsce, w którym uczestniczyć będą w warsztatach tańca czy śpiewu ale także znajdą pomoc przy odrabianiu lekcji. To wszystko dzięki pomocy jednego z najsłynniejszych psychologów świata, nazywanego największych popularyzatorem tej dziedziny - profesora Philipa Zimbardo. Anna Dudzińska odwiedziła dziś Nikiszowiec, aby cieszyć się wraz z twórcami Centrum Zimbardo.


 

Informacje o unijnych pieniądzach dla rolników przekazano w Międzyświeciu koło Skoczowa. W Zespole Szkół Rolniczych, obradowało III Forum Rolnicze Podbeskidzia, a jego zasadniczym tematem było tworzenie polityki rolnej przez Komisję Europejska poprzez budżet na lata 2014-2020. Uczestniczył w nim także nasz reporter, Andrzej Ochodek.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Podobne artykuły