Rozmowa z Jaśkiem Melą oraz wyprawy rowerowe

fot. polskieradio.pl

Jasiek Mela – dziś już Jan Mela – 30 latek, polski polarnik, zdobywca biegunów który w dzieciństwie wiele przeżył.

Gdy był bardzo mały jemu i jego rodzinie doszczętnie spłonął dom, potem 8-letni Jaś widział na własne oczy śmierć brata, a gdy miał 12 lat, stracił w wypadku rękę i nogę.

Wiele podróżuje, prowadzi szkolenia i motywuje innych do życia. Z Janem Melą rozmawiała Agnieszka Loch podczas „Festiwalu życia w Kokotku” i tą rozmową rozpoczynamy spotkanie, które w każdy trzeci poniedziałek miesiąca proponuje ks. Jacek Plech.

Sprawy ważne interesują autora i jego gości. Dziś w studio o. Tomasz Maniura OMI. Lider Niniwa Team, pomysłodawca wypraw rowerowych w różne zakątki świata, dyr. duszpasterskiego ośrodka dla młodzieży Niniwa w Kokotku, gdzie odbywał się I w województwie śląskim „Festiwal życia”.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl