Górnik wreszcie wygrywa. Trzy punkty w Legnicy.
06.08.2018
07:34:00

Górnik wygrał po raz pierwszy! Piłkarze Górnika Zabrze doczekali się na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W meczu trzeciej kolejki zabrzanie wygrali w Legnicy z Miedzią 3:1.

Od 27. minuty to podopieczni Marcina Brosza przegrywali, ale w drugiej połowie zagrali odważniej i w ciągu trzech minut odrobili straty z nawiązką. W końcówce Górnik wyprowadził trzeci cios i komplet punktów pojechał do Zabrza.

Marcin Brosz, trener Górnika powiedział po meczu: - Cieszymy się, że zwycięstwem na tak trudnym terenie zakończyliśmy tak ciężki tydzień. Tak naprawdę należy podkreślić duże zaangażowanie piłkarzy zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywnej. Walczyliśmy strasznie o to, żeby nie powtórzyć utraty bramki. Wiele trafnych decyzji w konsekwencji sprawiły, że wywozimy dziś trzy punkty do Zabrza. Można powiedzieć, że wygraliśmy dzięki indywidualnościom. Cieszę się z tego zwycięstwa, bo odnieśliśmy je na ciężkim terenie po równie ciężkim tygodniu. Dziękuję moim zawodnikom za zaangażowanie i grę do samego końca.

Miedź Legnica 1-3 Górnik Zabrze