Koronacja obrazu

W bazylice św. Wojciecha w Mikołowie odbyła się koronacja obrazu Matki Boskiej Śnieżnej. Jakie są początki kultu patronki turystów, zagubionych i małżeństw oczekujących potomstwa? Do Mikołowa i w dawne czasy rzymskie przeniesie nas dziś ks. dr Marek Spyra i jego gość, brat Michał Gronowski z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, profesor Instytutu Historii UŚ. W ten upalny poniedziałkowy wieczór rozmowa o śniegu i podróż śladami Salus Populi Romani będzie prawdziwym wytchnieniem.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl