Matka Boża Mikołowska

[...] Z radością przed Tobą klękamy, żywe wotum serca składamy. Broń naszą parafię od niewiary wspieraj dobre czyny, zamiary […], to refren pieśni do Matki Bożej Mikołowskiej. Jest ona śpiewana w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie od lat w każdą środę podczas nabożeństw i wybrzmi też na pewno w niedzielę 5 sierpnia podczas koronacji obrazu. Mikołów intensywnie przygotowuje się do tej koronacji, od 1,5 roku po domach trwa peregrynacja kopii obrazu, w parafii odbywają się rekolekcje, a uroczystości rozpoczną się maryjnymi nieszporami w sobotę 4 sierpnia. Zapraszając słuchaczy do Mikołowa, opowiadamy w programie o obrazie Salus Populi Nicopolensis oraz mówimy o zbliżającym się wydarzeniu. Proboszcz bazyliki ks. dr. Mirosław Godziek i prof. Władysław Szymański Rektor Akademii Muzycznej w Katowicach, który od prawie 40 lat gra na organach w mikołowskiej bazylice zatrzymają słuchaczy przed cudownym obrazem Matki Bożej w reportażu Anny Musialik.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl