6 złotych i 3 srebrne medale Polaków na ME w lekkiej atletyce.
11.08.2018
23:34:00

Mistrzostwa Europy: wspaniały dorobek polskich lekkoatletów. Justyna Święty-Ersetic, reprezentantka AZS AWF Katowice podwójną Mistrzynia Europy!

Polska sztafeta w biegu 4x400 metrów kobiet wywalczyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic pobiegły w czasie 3 minuty, 26.59 sek. O 0.58 sekundy wyprzedziły Francuzki. Trzecie ze stratą 0.81 sek. były Brytyjki.

Udział w sukcesie Polek miały także Natalia Kaczmarek i Martyna Dąbrowska, które wystąpiły w eliminacjach.

W sobotę biało-czerwoni zdobyli trzy złote medale. Kilkadziesiąt minut wcześniej na 400 metrów triumfowała Święty-Erestic . Polka wygrała z czasem 50.41 sek. - to jej nowy rekord życiowy i najlepszy w tym roku wynik w Europie. O 0.04 sek. pokonała Greczynkę Marię Belibasaki, a o 0.36 sek. - Holenderkę Lisannę de Vitte.

Druga z biało-czerwonych, które pobiegły w finale - Iga Baugmart-Witan zajęła 5. miejsce, ustanawiając "życiówkę" - 51.24 sek.

Adam Kszczot po raz trzeci w karierze i trzeci z rzędu zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. W Berlinie pobiegł w czasie 1:44.59 i o 0.44 sek. wyprzedził Szweda Andreasa Kramera, a o 0.71 sek. Francuza Pierre´a-Ambroise´a Bosse´a. Tuż za podium znaleźli się dwaj pozostali Polacy - 0.73 sek. do Kszczota stracił czwarty na mecie Michał Rozmys, a o 0.83 sek. - piąty Mateusz Borkowski.

Reprezentacja Polski prowadzi w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 krążków - 6 złotych i 3 srebrnych.