Polska druga w klasyfikacji medalowej na ME
12.08.2018
23:28:00

Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. "Biało-czerwoni" zdobyli 12 krążków, w tym siedem złotych, cztery srebrne i brązowy.

Mistrzami Starego Kontynentu zostali w stolicy Niemiec: Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 m, Adam Kszczot na 800 m, sztafeta 4x400m w składzie: Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz; Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk w rzucie młotem oraz Michał Haratyk i Paulina Guba w pchnięciu kulą.

Ostatni dzień lekkoatletycznych ME w Berlinie przyniósł nam 3 medale. W finale rzutu młotem złoto zdobyła Anita Włodarczyk, brąz Joanna Fiodorow a 4. miejsce zajęła Malwina Kopron, to
Srebro w biegu na 1500 m Sofii Ennaoui 12. była Andżelika Cichocka
W skoku o tyczce 4. był Piotr Lisek, a 5. Paweł Wojciechowski

W biegu maratońskim w gronie pań 10. był Izabela Trzaskalska, a wśród mężczyzn 13. Mariusz Gizyński

W biegu na 5000 m 12. była Katarzyna Rutkowska, a 13. Paulina Kaczyńska. W biegu sztafetowym 4x100 m Polki zajęły szóstą pozycję

W sobotę Polacy zdobyli trzy złote medale. W biegu na 400 m Justyna Święty Ersetic, sztafeta pań 4x400 m w składzie Święty Ersetic, Iga Baumgart Witan, Małgorzata Hołub Kowalik i Patrycja Wyciszkiewicz oraz w biegu na 800 m Adam Kszczot.

W sumie w Berlinie zdobyliśmy 12 medali, 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Po największą liczbę medali - 18 - sięgnęli lekkoatleci z Wielkiej Brytanii.