Pielgrzymi na Jasnej Górze

W środę przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Z tej okazji do Częstochowy od kilku dni przychodzą piesze pielgrzymki ale dziś i jutro tych grup wchodzi najwięcej. W "Śladach" przenosimy się dziś na Jasną Górę, która z racji obecności Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej staje się celem pielgrzymowania. 


Uroczystości na Jasnej Górze będziemy relacjonować w środę w świątecznym programie Radia Katowice a w niedzielę przeprowadzimy transmisję z Piekar Śląskich - uroczystości przygotowanych w ramach wspomnianej pielgrzymki kobiet.

 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl