Transmisja Pielgrzymki do Piekar Śląskich

fot. Archidiecezja Katowicka

Zapraszamy na transmisję z Pielgrzymki kobiet do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śląskich.

Transmisja rozpocznie się w niedzielę 19 sierpnia 2018 o 09:50 na wszystkich częstotliwościach Radia Katowice oraz on line.

Słuchaj OnLine89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

FRAGMENT ZAPROSZENIA METROPOLITY KATOWICKIEGO ABP. WIKTORA SKWORCA

W niedzielę 19 sierpnia, przeżywać będziemy doroczną pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do sanktuarium piekarskiego, gdzie wspiera nas i naszą modlitwę Matka Najświętsza, którą wzywamy jako Matkę Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, Gospodynię Śląska, Lekarkę Chorych, Orędowniczkę wszelkich łask. 

Podczas tegorocznej pielgrzymki podziękujemy dobremu Bogu za 700 lat nieustannej modlitwy; od czasu poświęcenia pierwszego kościoła, w którym narodził się kult cudami słynącego wizerunku Panienki Piekarskiej. Wracając do historii piekarskiego obrazu, który rozsławił wydobywający się z niego różany zapach, kobiety całego Śląska pragną w roku jubileuszu ofiarować Matce Bożej Piekarskiej – tej najpiękniejszej ze śląskich róż – złotą różę, jako wyraz dziękczynienia za Jej opiekę i troskę o tę ziemię i jej mieszkańców, zwłaszcza o kobiety i rodziny, na przestrzeni mijających wieków. 

Złota róża – to obok dziękczynienia także symbol ponownego zawierzenia i oddania Maryi następnych pokoleń. Umieszczony obok cudownego obrazu kwiat róży będzie przypominał o miłości i wierności śląskiego ludu, który ciągle doświadcza w tym miejscu obfitości i woni Bożych łask. 

Serdecznie i usilnie zapraszam świat kobiet do pielgrzymowania do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. W tej uświęconej tradycją pielgrzymce powinny wziąć udział liczne delegacje kobiet z każdej parafii naszej archidiecezji. 

Pielgrzymowanie do Matki Bożej Piekarskiej zawsze łączyło pokolenia: zapraszam więc matki z córkami i babcie z wnuczkami; zapraszam gimnazjalistki i maturzystki, osoby pracy fizycznej i kobiety – nauczycieli akademickich; zapraszam osoby związane z Ruchem Światło-Życie, Dzieci Maryi oraz Domowym Kościołem; zapraszam reprezentacje wszystkich zgromadzeń zakonnych, wszystkie osoby życia konsekrowanego, wszelkich jego form. 

 PROGRAM PIELGRZYMKI:

  • godz. 9.30 – po litanii do Matki Bożej Piekarskiej z bazyliki wyruszy procesja z obrazem Piekarskiej Pani na Kalwarię
  • Msza św. z udziałem biskupów górnośląskiej metropolii. Gościem specjalnym tegorocznej pielgrzymki będzie arcybiskup Tomasz Peta, biskup diecezji Astana w Kazachstanie, który wygłosi homilię
  • godz. 13.45 - Godzina Ewangelizacyjna
  • godz. 15.00 - Nieszpory Maryjne, podczas których słowo wygłosi biskup nominat Grzegorz Olszowski

 UTRUDNIENIA W RUCHU PODCZAS DOJAZDU DO PIEKAR ŚLĄSKICH

W związku z remontem Alei Jana Pawła II (dwupasmowa szosa łącząca m.in. Chorzów i Bytom z Piekarami Śl.) i jej częściowym wyłączeniem z ruchu drogowego zaleca się pątniczkom dojazd do Piekar Śl. (autokarów i samochodów osobowych) zasadniczo od strony autostrady A1.

 


Radiowe Wydarzenia