GKS pokonał Wigry Suwałki.
18.08.2018
20:18:00

W 1 lidze piłkarskiej GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:0. Gole strzelali Bronisławski w 26 minucie i Błąd w 62.

Dla obu drużyn mecz 5. kolejki Fortuna 1 ligi był szansą, by odkuć się po porażkach z poprzedniej rundy. GKS Katowice czekał na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością, a Wigry Suwałki w poprzednich meczach na wyjeździe nie przegrały. W jedenastce GKS-u doszło do czterech zmian względem poprzedniego spotkania. Na boisku pojawili się Simon Kupec, Kacper Tabiś, Dominik Bronisławski, dla którego był to debiut w wyjściowym składzie, oraz Grzegorz Piesio wracający po drobnym urazie.

Gospodarze otworzyli mecz dwoma groźnymi strzałami Piesia, które bramkarz gości bezradnie wybijał przed siebie. W 17. minucie z kolei bliski był Daniem Rumin, po którego strzale głową Wigry uratowała jedynie instynktowna interwencja Damian Węglarza. Szczęście uśmiechnęło się chwilę później, gdy Dominik Bronisławski dobił odbity od słupka strzał Adriana Błąda i otworzył wynik na Bukowej. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, choć Wigry po stracie gola grały agresywniej.

Znacznie odważniej w drugą połowę wszedł GKS. Bronisławski i Piesio szukali w polu karnym Rumina, zabrakło jedynie dokładności. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, którą w 62. minucie potwierdził Adrian Błąd potężnie przymierzając zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki Wigier. Katowiczanie nie przestawali naciskać. W odstępie kilku minut dwie szanse na gola miał debiutujący dla GieKSy Arkadiusz Woźniak. Wigry pomimo gry obronnej, stworzyły dwie niebezpieczne akcje, w których ratowały nas dobre interwencje Mariusza Pawełka.

Jeszcze przed końcem w słupek po dobrze rozegranej akcji strzelił Adrian Łyszczarz. Wynik nie uległ już zmianie. GKS po raz pierwszy w tym sezonie wygrał na Bukowej.

W drugim meczu 1 ligii Raków Częstochowa wygrał w Głogowie z Chrobrym 1:0.