Mobilne ogrody. Wideorejestratory. Postojowe.

wp_20140416_0031_120Młodzi ludzie z Polski, Czech i Rumunii od kilku dni w różnych miejscach Cieszyna prowadzą działania ekologiczne. W ramach drugiej edycji Tygodnia Ziemi odbywały się tu m.in. warsztaty twórczego recyklingu, ogrodnictwa i projekcje filmów o tematyce ekologicznej. Natomiast na Wzgórzu Zamkowym powstał przenośny ogród z palet, na których zostały umieszczone worki z ziemią do uprawy warzyw i owoców. Tzw. ogrody komunalne lub obywatelskie są już czymś normalnym w Europie Zachodniej oraz u naszych południowych sąsiadów.

 

 

kameraczerwone_yt_120Dwa siemianowickie skrzyżowania są wyposażone w wideorejestratory, których zadaniem jest monitorowanie przejeżdżania na czerwonym świetle. W zeszłym roku, na podstawie mandatów wystawionych przez straż miejską, do kasy miasta kierowcy musieli wpłacić grubo ponad 2 miliony złotych. Problem w tym, że przez 2 miesiące system był zawieszony, bo urządzenia nie miały wszystkich wymaganych dokumentów legalizacyjnych. Co zatem z mandatami wystawionymi w tym czasie? Czy zostały wystawione słusznie i czy kierowcy dostaną zwrot wpłaconych pieniędzy?


 

Kompania Węglowa znalazła się w krytycznej sytuacji, tak źle jeszcze nie było. By się ratować, musiała sprzedać kopalnię Knurów-Szczygłowice, teraz zamierza czasowo wstrzymać wydobycie. Co będzie się działo w kopalniach Kompani sprawdzała Monika Krasińska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl