Goście z Essen. Raban w kościele.

Dziś w audycji czas na Raban i  spotkanie z różnorodnością Kościoła.

Duszpasterstwo Młodzieży archidiecezji katowickiej gości młodzież partnerskiej diecezji w Essen. Młodzi Niemcy poznają polską i śląską kulturę a także dzielą się swoją wiarą i doświadczaniami z młodzieżą z Polski.

Wśród gości nie zabrakło osób z korzeniami arabskimi, afrykańskimi i polskimi. Wymiana odbywa się dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl