Sztuka zdrowienia. Obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego. ♬

Data: 07-09-2018

thumbnail
fot. Małgorzata Lachendro

Pod hasłem "Sztuka zdrowienia" trwają dziś na katowickim rynku śląskie obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Impreza ma na celu podniesienie społecznej świadomości chorób psychicznych i przeciwdziałanie społecznej stygmatyzacji osób, które cierpią na tego typu schorzenia.

— W naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób będących w kryzysie psychicznym, dlatego warto o tym rozmawiać — mówi specjalista psychologii klinicznej, Ewa Jędrychowska-Płonka ze Śląskiego Stowarzyszenia „Ad Vitam Dignam” w Katowicach.— Ludzie nie rozumieją osób z zaburzeniami — mówi Grażyna Dąbrowska, pracownik socjalny w warsztacie terapii zajęciowej „Ad Vitam Dignam”.W ramach wydarzenia przed Teatrem Śląskim w Katowicach stanął kiermasz prac plastycznych osób po kryzysie. Odbędzie się także koncert i wspólny spektakl teatru Fabryka Kultury oraz osób cierpiących na choroby psychiczne. Obchody zakończy konferencja pod hasłem "Sztuka jest zdrowieniem – zdrowienie jest sztuką” z udziałem chorych, ich rodzin, opiekunów oraz psychologów i terapeutów.

Autor: Małgorzata Lachendro /pg/

 

Wiadomości regionalne