Tychy gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA U-20!

Tychy zostały już oficjalnie Miastem-Gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA U20.

Delegacja FIFA od wczoraj wizytuje miasto i sprawdza kompleksowo stan przygotowań do mistrzostw, które w połowie przyszłego roku odbędą się w naszym kraju.

Przedstawiciele odwiedzili m.in. stadion, sprawdzili bazę treningową i hotelową, gdzie będą przebywać reprezentacje poszczególnych krajów. Inspekcja miała charakter kompleksowy, wśród delegatów byli nie tylko specjaliści od bezpieczeństwa, marketingu, mediów, czy ticketingu, ale również eksperci od transmisji telewizyjnych, czy stanu murawy.

Stadion Tychy zrobił na delegatach bardzo dobre wrażenie. Dlatego też FIFA mogła oficjalnie potwierdzić, że Tychy będą Miastem-Gospodarzem Mistrzostw.

— Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i możemy zorganizować tak dużą imprezę sportową. Zdobyte wcześniej doświadczenie z pewnością nam w tym pomoże. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by organizacja turnieju w naszym mieście była na najwyższym, światowym poziomie — deklaruje prezydent miasta, Andrzej Dziuba.

Miasto odebrało dziś podpisaną przez FIFA umowę na organizację imprezy. Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019 będą drugim dużym turniejem piłkarskim z udziałem Tychów.

Autor: Joanna Opas /pg/